Strona Główna .:Degu Serwis:. Koszatniczka w Internecie
Koszatniczki - one i o nich !!!
 
FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Herbal Pets
 Ogłoszenie Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Jacek
20-05-2010, 21:07
REGULAMIN Degu Serwis
Autor Wiadomość
Jacek 
Administrator
KOSZOMANIAK ROKU 2014Imiona koszy: Ida, Pixie & Dixie oraz pies Franek
---: +Franka; +Frania; +Adelajda (+07.2009); +Tosia (?-23.01.2014); +Fredzia (06.2008-21.08.2014), +Hania (06.2008-9.07.2015), +Małgosia (~11.2009-5.12.2015), +Wanda (23.12.2013-23.12.2015)
Znak zodiaku:
rak

Imię: Jacek
Zaproszone osoby: 1
Posty: 4577
Skąd: Kraków
Wiek: 54
Wysłany: 20-05-2010, 21:02   REGULAMIN Degu Serwis

Regulamin użytkowników forum DeguSerwis

ZASADY OGÓLNE


 1. Rejestracja w portalu oznacza akceptację przez użytkownika postanowień regulaminu.
 2. Wszyscy zarejestrowani użytkownicy forum dyskusyjnego DS zobowiązani są do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
 3. Publikowane na forum posty i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych opinii.


I. KONTO


 1. Każdy użytkownik ma prawo do posiadania jednego konta na forum. Zakładanie drugiego i ew. kolejnych kont jest zabronione, skutkuje wykluczeniem (Ban) i/lub likwidacją konta.
 2. W przypadku udostępniania przez użytkownika własnego konta osobie trzeciej ponosi on odpowiedzialność za wpisy i czyny dokonane przez tę osobę na forum. Ewentualne wpisy osoby trzeciej posługującej się udostępnionym kontem podpisuje się własnym Nickiem tak by inni użytkownicy łatwo mogli dostrzec tę sygnaturę.
 3. Użyczanie konta osobom zbanowanym jest zabronione. Osoba użyczająca może zostać wykluczona.
 4. W sytuacji gdy zachodzi podejrzenie, że konto zostało założone w celu łamania regulaminu, konto to może być usunięte bez ostrzeżenia.


II. OPISY W PROFILU UŻYTKOWNIKA


 1. Wszelkie wpisy w profilu użytkownika muszą być zgodne z prawdą.
 2. Użytkownik powinien umieścić tam swój nick, imię, datę urodzenia, miejscowość z której pochodzi, oraz imiona swoich koszatniczek. Odstępstwa od tej zasady mogą być stosowane po uzgodnieniu z moderatorem, lub administratorem.
 3. Stała stopka ('podpis') nie powinna zawierać obrazka/ banera większego niż 400x150 pikseli.
 4. Elementy stopki ('podpisu') nie powinny być ruchome/animowane.
 5. Stopka ('podpis'), jako część składowa postu podlega regulaminowi.


III. POSTY. TEMATY DYSKUSJI

DeguSerwis łączy społeczność hodowców i sympatyków koszatniczek. Tematem zasadniczym są więc sprawy związane z tymi zwierzętami.


 1. Posty powinny być umieszczane w odpowiednim dziale i temacie.
 2. Tematy dyskusji na forum nie powinny być powielanie – przed założeniem nowego wątku użytkownik powinien upewnić się czy dany temat nie był już poruszany. Moderator może podjąć decyzję o usuwaniu lub łączeniu tematów.
 3. Wątki powinny być w miarę możliwości zwięzłe, ale precyzyjnie przedstawiać poruszany w nim temat. Tytuł powinien jasno i zwięźle sygnalizować czego dotyczy. Należy więc unikać lakonicznych tytułów np.: "Pomocy!!!", które nie naprowadzają innych użytkowników na szczegóły tematyki. Tytuł „Pomocy” z dookreśleniem problemu zarezerwowany jest jedynie dla tematów wymagających szybkiej odpowiedzi, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie kosza. Moderator może podjąć decyzję o usuwaniu lub zmianie tytułów tematów.
 4. Obowiązkiem użytkowników jest pisanie postów z uwzględnieniem zasad ortografii i pisowni języka polskiego. Użytkownicy mający problem z dysleksją, lub dysortografią winni korzystać ze słowników (np. w edytorach tekstów). Zauważone błędy językowe, czy literowe winny być poprawione z użyciem funkcji Edit.
 5. Posty winny być taktowne w stosunku do innych użytkowników, nie mogą nosić znamion napastliwości.
 6. Zabronione jest pisania postów o treści obraźliwej, niecenzuralnej, niezgodnej z prawem, stanowiących reklamę, oraz ofertę kupna–sprzedaży – (poza działem kupię/sprzedam)
 7. Zabronione jest nadużywanie w postach emotikonów, dużych liter, kolorowych czcionek, obrazków. Post powinien być przejrzysty i czytelny.
 8. Usuwanie postów, lub ich części jest zabronione. Ewentualne korekty winny być prowadzone w postaci nowych postów. Wyjątkiem są korekty językowe i literówki.
 9. Wpisy na forum nie powinny zawierać treści, które mogą naruszać uczucia religijne innych użytkowników, oraz powinny stronić od spraw polityki.
 10. Wszelkie przedstawiane opinie, wpisy, posty powinny wynikać z osobistego doświadczenia lub oparta na uzasadnionych literaturą podstawach.
 11. Wyjątkowej rozwagi, samokrytycyzmu i odpowiedzialności wymagają porady dawane innym userom – szczególnie z zakresu zdrowia i odżywiania koszatniczek. Opinie te muszą być oparte na rzetelnej wiedzy i wyrażane w sposób otwarty na forum tak by inni userzy mogli skorygować lub wyrazić odrębne zdanie. Należy wystrzegać się porad zdrowotnych poza jawną publikacją (np. na PW).


IV. TEMATY SZCZEGÓLNE


 • Shout Box - Miejscem umożliwiającym użytkownikom szybką wymianę zdań na swobodne tematy bez wysyłania trwałych wiadomości jest Shout Box. Sprawy poruszane na SB nie są ograniczone podstawową tematyką DeguSerwis


V. NOWI UŻYTKOWNICY

DS stanowić ma społeczność otwartą na nowych użytkowników. Są oni przyjmowani w sposób otwarty i partnerski. W związku z powyższym ewentualne uwagi związane np. z niewłaściwym sposobem postępowania w hodowli, winny być przez użytkowników formułowane w sposób konstruktywny, pozbawiony skrajnych ocen i krytykanctwa. Krytyka musi być przedstawiana w sposób logiczny, konkretny, ale i taktowny.


VI. WYRÓŻNIENIA


 1. Rangi zwykłe
  Zmieniają się wraz ze stażem użytkownika i jakością oraz ilością postów.
 2. Debiutant miesiąca
  Ranga ta przyznawana jest co miesiąc jednemu z nowo zarejestrowanych użytkowników, którzy przez krótki czas pobytu wyróżnili się spośród innych mądrą aktywnością na forum i odpowiedzialnym podejściem do opieki nad koszatniczkami. Debiutant jest wybierany dzięki specjalnej ankiecie, w której każdy może oddać głos na swojego faworyta.
  Typowanie odbywa się zgodnie z zasadami:
  * można typować tylko jedną osobę
  * typów nie powtarzamy, czyli każda osoba może zostać wytypowana tylko raz (dotyczy także opcji "NIKT")
  * typujemy w temacie pisząc wiadomości (1 post = 1 typ), a głosujemy w ankiecie, która pojawi się na górze tematu, a osoba prowadząca konkurs powiadomi o rozpoczęciu głosowania
  * nie można typować osób, które nie napisały żadnego postu lub które mają na koncie ostrzeżenie. Jeśli ostrzeżenie będzie wstawione po wytypowaniu, typ zostaje unieważniony, a osoba typująca ma prawo wytypować kogoś innego.
  * typować mogą osoby, które zarejestrowały się przed miesiącem, którego debiutanta wybieramy. Wyjątkiem może być osoba, która bogato uzasadni swój wybór.
  * Wytypowany ma prawo odmowy wzięcia udziału w konkursie bez podania przyczyny.
  Prowadzący lub administracja zastrzega sobie prawo do unieważnienia typów bez podania przyczyny.
 3. Koszomaniak roku
  Co roku wybieramy osobę, którą cechuje szczególne podejście do spraw koszatniczek. Przejawia się ono na wiele możliwych sposobów np. zabieranie koszatniczek ze złych warunków, walka o ich życie, znajdowanie im najlepszych domów, pomoc bezradnym właścicielom. Koszomaniak roku jest wybierany dzięki specjalnej ankiecie, w której każdy może oddać głos na swojego faworyta.
 4. Rangi specjalne
  Przyznawane są poza powyższymi konkursami i mają na celu wyróżnienie użytkownika w sposób pozytywny lub negatywny. Rangi pozytywne przyznawane są za pełne poświęcenia zachowanie względem koszatniczek lub za posiadaną i odznaczającą się wiedzę o tych gryzoniach, która bardzo przydaje się wszystkim forumowiczom. Rangi negatywne przyznawane są zazwyczaj za nieodpowiednie postępowanie wobec koszatniczek lub za SPAM.


VII. ZAKAZY i KARY


 1. Wszystkich użytkowników obowiązują zakazy: spamowania i trollowania. Użytkownikom nie wolno także obrażać innych użytkowników. Dyskusje winny być prowadzone w sposób nienaruszający godności innych użytkowników, a także ranić ich uczuć religijnych, etycznych. Nie powinny przekraczać granicy dobrego smaku.
 2. Poza przypadkami uzgodnionymi z administracją forum prowadzenie reklamy komercyjnej, a w tym umieszczanie przekierowań i linków jest zakazane.
 3. Zabronione jest także umieszczanie w postach i innych wpisach danych osobowych i teleadresowych osób trzecich, a także prywatnych wiadomości osób trzecich.
 4. Naruszanie przez użytkownika niniejszego regulaminu skutkować może między innymi usuwaniem wpisów, udzielaniem ostrzeżeń, nadawaniem rangi spamera, zakazem pisania postów (ban), czy też w skrajnym przypadku usunięciem konta.
 5. Kary mogą być czasowe, lub stałe.
 6. Zabronione jest reklamowanie forów o takiej samej tematyce.


VIII. ZDJĘCIA/GRAFIKA


 1. Zdjęcia/grafiki wstawiane winny być w formie skryptu phpBB z linkiem (według schematu [img] http://www.strona_cośtam.pl/twoje_zdjecie.jpg [/img]), co pozwala na wyświetlenie obrazu w poście.
 2. Rozmiar zdjęcia/grafiki powinien być dopasowany do wielkości postu i być dodatkiem, a nie trzonem wpisu.
 3. W jednym poście nie powinno znajdować nie więcej niż 3 zdjęcia/grafiki.
 4. Pomiędzy zdjęciami powinien być zachowywany odstęp i minimum 1 spacji.


IX. PRAWA AUTORSKIE


 1. Wszelkie wstawiane zdjęcia, grafiki, avatary oraz inne materiały, muszą respektować prawa autorskie twórcy.
 2. Przytaczane opinie i cytaty powinny być opatrzone w informację o ich pochodzeniu/autorze.
 3. Posty zamieszczone na forum DS wchodzą w skład serwisu i należy się liczyć że w przyszłości mogą nie podlegać usunięciu.
 4. Za pobieranie zdjęć, artykułów i innych materiałów z portalu Degu Serwis i publikowanie ich w innych miejscach bez zgody autorów i administratorów możesz zostać ukarany.


X. PROBLEMY DOT. DZIAŁANIA FORUM, MODEROWANIA


 1. Użytkownik może zgłaszać zauważone przypadki naruszania regulaminu za pomocą funkcji „Zgłoś ten post do moderatora lub administratora” - oznaczonej przyciskiem z wykrzyknikiem przy każdym poście w prawym górnym rogu.
 2. Inne problemy użytkownik może zgłaszać moderatorowi lub administratorowi na PW. Problem powinien być wysłany tylko do jednego moderatora/administratora. Ewentualnie dopiero po bezskutecznym upłynięciu 12 godzin sprawę można zgłosić kolejnemu członkowi administracji.
 3. Sprawy natury technicznej, zakresu moderowania nie powinny być poruszane za pomocą postów.
 4. Sprawy które będą wymagały szczególnego rozpatrzenia mogą być rozstrzygane kolegialnie przez moderatorów. Przypadki, których nie można rozstrzygnąć zgodnie z regulaminem oraz bany dla użytkowników, będą rozpatrywane indywidualnie i rozstrzygane większością głosów moderatorów.


XI.MODERATORZY


 1. Moderator ma prawo do administrowania treścią wątków i tematów, korygowania wpisów/treści naruszających regulamin, bądź będących źródłem sporów czy też konfliktów. Moderator ma prawo do udzielania ostrzeżeń i kar zgodnie z zakresem określonym przez administratora.
 2. Moderator może w szczególności: korygować lub usuwać posty i inne wpisy, łączyć wątki; przenosić, dzielić lub łączyć tematy, zamykać lub otwierać tematy. Moderator powinien zwracać uwagę na niezgodne z regulaminem zachowanie użytkownika i podejmować możliwe działania ukierunkowane na przywracanie porządku.
 3. Moderator nie ma obowiązku podejmowania dyskusji z użytkownikiem na temat podjętej decyzji.


XII. Administrator


 1. Administrator ma zawsze rację.
 2. Jeśli jej nie ma - patrz podpunkt 1)
 3. Administrator jest fajny.
 4. Administratorki są przepiękne, a Administratorzy najprzystojniejsi na całym świecie!
_________________
Jacek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group