Strona Główna .:Degu Serwis:. Koszatniczka w Internecie
Koszatniczki - one i o nich !!!

FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Herbal Pets
 Ogłoszenie 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dom Tymczasowy u Kociary
Autor Wiadomość
Minka. 
Moderator
Kocham zwierzaki <3!

Imiona koszy: Bella vel Maleńka, Feta i Sativa
Znak zodiaku:
strzelec

Imię: Sara
Wysłany: 13-03-2017, 06:33   

Ale cudowne zdjęcie :loveit: cieszę się, że kosze znalazły nowe domki i trzymam kciuki za fajnych ludziow dla chłopców :ok:

Poziomka 
Moderator
DEBIUTANT ROKU 2009

Imiona koszy: Stigi, Tedek
---: +Klops, Ninuś, Zozol, Bazyli, Fajusia, Duduś
Znak zodiaku:
ryby

----: +Śliwka,Muniut,Gundek,Linus,Jorge
Imię: Justyna
Wysłany: 13-03-2017, 09:44   

Fajnie, że dziewczyny już na włościach. Trzymam kciuki za domki dla Hermiony i chłopaków!

Joanna_K 
Super Członek Degu Serwis

Imiona koszy: Marta, Sonka, Milka, Jadzia, Balbinka
---: Koszatka (+18.04.2014), Kosia (+03.02.2015)
Znak zodiaku:
byk

Imię: Asia
Wysłany: 13-03-2017, 17:57   

Śnieżynka już w domku? To super! Choć łezka tesknoty pewnie jest, nie?

Myslę, ze jak dziewuchy znalazły dom, to i chłopaki znajdą.

weterynarzkot 
Zaawansowany Zjadacz Gałązek

Imiona koszy: Andrzej, Młody(Stefan), Okruszek, Enzo
Znak zodiaku:
wodnik

Imię: Karolina
Wysłany: 13-03-2017, 21:00   

Tak już w nowym domu ;) Dogadała się z dwoma nowymi koleżankami, już dostałam pierwsze zdjęcia poglądowe, ale mam czekać na lepsze. Strasznie się cieszę, że znalazła nowy dobry dom, wzięła ją Pani, która już dawno temu była nią zainteresowana, ale czekała aż stan zdrowia jednej z koszy się poprawi i odebrała ją osobiście z Sosnowca i zawiozła do nowego domu w Warszawie :)
Malutka siedziała u mnie od początku grudnia, więc się zdążyłam już do niej trochę przyzwyczaić. Mimo tego że była gryzakiem strasznym i niesamowitą wredotą, to już za nią tęsknię. :blink1:

weterynarzkot 

Znak zodiaku:
wodnik

Wysłany: 20-03-2017, 10:32   

U mnie dalej siedzą 4 tymczaski: Hermiona, Ron, Teodor i Simba. Teodor i Simba po kilku rezerwacjach i rezygnacjach, już niedługo pojadą do nowej koszo-mamy, która jest początkująca, ale zadaje dużo pytań ;) Hermiona pojedzie do drugiej samiczki, która była w małej klatce z pięterkami metalowymi i jadła vitapol, ale nowa koszo-mama nie była świadoma, że tak jest źle i po rozmowach ze mną postanowiła wszystko zmienić. Karma już zmieniona, klatka w trakcie przygotowań, więc Hermiona czeka i przebiera nóżkami na wprowadzenie wszystkich zmian i przeprowadzkę ;) Ron już też prawie znalazł stadko, wszystko było w porządku, pani była prawie pewna, że ma samców, ale zdjęcia podwozia musiały być, no i niestety samiczki. :(

Joanna_K 

Znak zodiaku:
byk

Wysłany: 20-03-2017, 19:09   

weterynarzkot napisał/a:
ale zdjęcia podwozia musiały być, no i niestety samiczki.

Tyle dobrego, że samiczki, a nie parka. Ale co się odwlecze... :ok:

weterynarzkot 

Znak zodiaku:
wodnik

Wysłany: 07-04-2017, 17:12   

Z koszatniczek został u nas tylko Ron, jego futro się ostatnio pogorszyło. Włosy są bardziej posklejane i tłuste. Mimo, że w badaniach nic się nie znalazło, to profilaktyczne odrobaczanie spotkało cały zwierzyniec. Czekamy na efekty pierwszego etapu leczenia, jak od zewnątrz nic nie pomoże, to będziemy szukać przyczyny wewnątrz, no a może rzeczywiście taki już jest i taki zostanie.

Wczoraj zamieszkała u mnie Lusia, jest to 5 miesięczna króliczka. Przyjechała do mnie w klateczce 60, razem z całym swoim dobytkiem. Żal mi się zrobiło króliczynki, bo nawet nie bardzo jest co i jak poukładać w klatce, o wygodnym leżeniu nie ma mowy. Więc dobra tymczasowa ciotka Karolina wyciągnęła z zakamarków Ferplasta Casita 100 (podrzucam nazwę, żeby sobie luknąć, że to macierzanka /cenzura!/ naprawdę ma wysoką kuwetę). Niestety nie przewidziałam, że klatka jest duża, wysoka, a ta króliczka przyzwyczajona jest do swojej maleńkiej klateczki. Króliczek klatkę ma otwartą i gdy chciała wrócić do klatki to wymierzyła skok na wysokość swojej byłej klatki, rozjechała się na panelach i jedna łapka niesprawna. Niby zwykłe naciągnięcie i szybko wróci do normy, dostała zastrzyk przeciwbólowy, solidną porcję ziół i zakaz opuszczania klatki do czasu odzyskania sprawności. Skombinowałam też już mostek, żeby łatwiej było wyjść i wejść. Mimo to nadal jest obrażona i na mnie fuka jak tylko się zbliżam do klatki :devil

Tak właśnie wygląda krótki poradnik jak być złym domem tymczasowym :D

Joanna_K 

Znak zodiaku:
byk

Wysłany: 07-04-2017, 17:22   

weterynarzkot napisał/a:
gdy chciała wrócić do klatki to wymierzyła skok na wysokość swojej byłej klatki, rozjechała się na panelach i jedna łapka niesprawna

Bo te głuptoki dużo rzeczy na pamięć robią. Kosze też. Wystarczy przestawić jeden mostek, to zaraz wszystkie lądują na pupie piętro niżej. Zdziwione. :devil

A króliczka słodziuchna. Jak się już odobrazi i pozna możliwości nowej klatki, to pewnością da ci to odczuć ;)

Cerro 
Zjadacz Gałązek

Imiona koszy: Brian i Dziewuchy
Imię: Magdalena
Wysłany: 07-04-2017, 21:55   

Cytat:
Tak właśnie wygląda krótki poradnik jak być złym domem tymczasowym :D

TOZ już jedzie, łiii łooo, łiii łooo.

Miałam na DT królisie, koleżanka ma swoje, prywatne. Bardzo nie moje zwierzęta, w porównaniu z koszatniczkami jakieś takie nieogarnięte i głupiutkie mi się wydają. :P
Ale za to słodkie są, więc na fotach zawsze chętnie!

weterynarzkot 

Znak zodiaku:
wodnik

Wysłany: 12-04-2017, 15:35   

Króliczka już się nie obraża (dowód poniżej) i zostaje u mnie na stałe. A raczej u moich rodziców, bo ja po wakacjach wracam do Wrocławia. Moja mama się zakochała, powiedziała, że Luśki nie odda i koniec. :roll: Króliczka przed klatką ma rozłożony dywanik, z którego nie schodzi na dalsze części pokoju, a także przybiega do wystawionej ręki, żeby ją głaskać. Taki wytresowany maluch :D

Poziomka 
Moderator
DEBIUTANT ROKU 2009

Imiona koszy: Stigi, Tedek
---: +Klops, Ninuś, Zozol, Bazyli, Fajusia, Duduś
Znak zodiaku:
ryby

----: +Śliwka,Muniut,Gundek,Linus,Jorge
Imię: Justyna
Wysłany: 12-04-2017, 15:56   

No i właśnie, tak się kończy przyjmowanie zwierzaków na DT :devil

Joanna_K 

Znak zodiaku:
byk

Wysłany: 12-04-2017, 19:55   

Znajomy miał kiedyś królika i też opowiadał, ze on nie wychodził poza krawędzie dywanu. Jak dywan się kończył to król się zatrzymywał, jakby się bał zrobić krok dalej - wydawało mu się, ze tam jakaś przepaść jest czy coś :blink2:

No i tak to jest z tymi tymczasami... Ale przynajmniej masz pewność, ze dom stały jaki dla niej znalazłaś jest najlepszym z możliwych ;)

Odpowiedz do tematu