Strona Główna .:Degu Serwis:. Koszatniczka w Internecie
Koszatniczki - one i o nich !!!

FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Herbal Pets
 Ogłoszenie 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
witam
Autor Wiadomość
Maniutki123 
Nowicjusz

Imiona koszy: Maniek
---: Maniek
Znak zodiaku:
rak

----: Maniek
Imię: Marta
Wysłany: 14-06-2017, 20:19   witam

Witam
Mysle, ze slyszeli państwo o interwencji z 200 koszatniczkami. Mam zamiar adoptowac koszatnniczke wlaśnie
z tamtad. Obawiam sie jednak czy te koszatniczka nie zarazi niczym mojej i czy z powodu tak dlugiego cierpienia szybko nie zdechnie?
Dziekuje I pozdrawiam

jaska101 
Początkujący Członek Degu Serwis

Imiona koszy: Ikar, Pirat, Jasiek, Orion
Znak zodiaku:
bliznieta

----: Iku, Jaskier, Josh*
Imię: Asia
Wysłany: 14-06-2017, 22:32   

Cześć, obawy jak najbardziej uzasadnione.
Koszatniczki są teraz w trakcie leczenia zapalenia oskrzeli/płuc i w trakcie dokładnej diagnozy pasożytniczej. Nie zostaną wydane, zanim nie wyzdrowieją. Po lekach odrabaczających, nie powinno być też dużego ryzyka zarażenia drugiego kosza, choć na pewno lepiej to kontrolować co jakiś czas u weta.
Koszatniczki są z wielokrotnego chowu wsobnego, więc na pewno są osłabione. Ale mam jednego chłopaka bardzo ciekawskiego, żwawego i taki dość do człowieka (choć ten ponoć wyjątkowy pod tym względem). Może nie przeżyje tych 6-7 lat tylko 3-5 i będę go musiała wzmacniać suplementami i częściej kontrolować u weta, ale myślę że jak najbardziej warto mu pomóc :)

weterynarzkot 
Zaawansowany Zjadacz Gałązek

Imiona koszy: Andrzej, Młody(Stefan), Okruszek, Enzo
Znak zodiaku:
wodnik

Imię: Karolina
Wysłany: 15-06-2017, 20:16   

U mnie są 3 rozrabiaki z Głogowa i miałam kontakt z kilkoma w innych domach tymczasowych. Wszystkie są rozbrykane, lgną do ludzi, wchodzą na ręce (po nogach też się wspinają :mrgreen: ) i nie gryzą, takie po prostu fajne kosiaki.
Jeśli chodzi o choroby, to na pewno nikt Ci nie wyda chorego kosiaka na dom stały, więc raczej kosiak gotowy do adopcji niczym nie zarazi Twojej koszatniczki. Takie koszatniczki mogą żyć krócej, ale myślę, że nie powinno Cię to zniechęcać, bo w końcu dasz dom zwierzakowi, który naprawdę go potrzebuje.

Maniutki123 
Nowicjusz

Imiona koszy: Maniek
---: Maniek
Znak zodiaku:
rak

----: Maniek
Imię: Marta
Wysłany: 16-06-2017, 09:37   

Dziękuję za odpowiedzi
Pewnie gdybym mogła miec więcej koszatniczek do bym jakąś przygarnęła, ale rodzice pozwalaja tylko na jednego kolege dla Mańka. Dlatego chciałabym żeby nie zdechła zbyt szybko i by Maniek nie tęsknił za nim i nie został sam. Może znają Państwo kogoś kto chce oddac samca koszatniczki w wieku 2-3lat i byłaby możliwość dowozu do Koszalina lub Słupska ( ewentualnie do Szczecinka)?

Odpowiedz do tematu