Strona Główna .:Degu Serwis:. Koszatniczka w Internecie
Koszatniczki - one i o nich !!!

FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Herbal Pets
 Ogłoszenie 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
opuchnięta górna powieka
Autor Wiadomość
MalZe 
Początkujący Koszomaniak

Imiona koszy: ciapa, maruda
Imię: Mariusz
Wysłany: 04-07-2017, 17:17   opuchnięta górna powieka

Witam
Jeden z moich potworów ma lekko opuchniętą górną powiekę jednego oka. Jeszcze rano nic takiego nie miała. Przez co oko jest przymknięte lekko (w porównaniu z drugim jest otwarte w 3/4). Jakoś specjalnie jej to nie interesuje, nie drapie, nie dotyka, zachowuje się normalnie. Aplikowałem już stworom antybiotyki, lekarstwa i przemywałem ranki, wiem, ze to stres dla nich i nie wiem czy reagować od razu czy to może być jakieś nieznaczne mechaniczne podrażnienie i same sobie to ogarną? Ropy ani krwi nie widzę, samo oko wygląda w porządku, a ja naturalnie chce już ją łapać w ręcznik papierowy i maltretować, proszę o jakąś poradę czy mam już działać czy jeszcze się wstrzymać.

Z góry dziękuję

Poziomka 
Moderator
DEBIUTANT ROKU 2009

Imiona koszy: Stigi, Tedek
---: +Klops, Ninuś, Zozol, Bazyli, Fajusia, Duduś
Znak zodiaku:
ryby

----: +Śliwka,Muniut,Gundek,Linus,Jorge
Imię: Justyna
Wysłany: 04-07-2017, 17:57   

Dobrze by było choć przemyć to oczko - nie musisz przecież jakoś jej strasznie maltretować. Weź na ręce i nawet przemyj lekko ciepłą wodą na waciku kosmetycznym. Można też zakrpić kropelkami ze świetlika. Może od jednej kropelki do oka bardzo się nie zestresuje.
Może zatarła sobie piaskiem, siankiem albo się prały i dostała w oko.
Tak, czy siak nie zaszkodzi przemyć. Ale jak uważasz, że to dla nich duży stres to poobserwuj do jutra i zobaczysz, czy się będzie pogarszać, czy nie - jak się zmniejszy, to nie będzie pewnie po co zwierza męczyć.

MalZe 
Początkujący Koszomaniak

Imiona koszy: ciapa, maruda
Imię: Mariusz
Wysłany: 05-07-2017, 00:28   

Do wieczora nie zeszło, przed chwilą na wybiegu dorwała się do wanny z piaskiem jak nigdy i się jej poprawiło znacznie, na koniec przetarłem ciepłą, przegotowaną wodą. Czy jest jakiś symptom graniczny w przypadku problemów z okiem, przy którym mogę stwierdzić, że czas na weterynarza?

Poziomka 
Moderator
DEBIUTANT ROKU 2009

Imiona koszy: Stigi, Tedek
---: +Klops, Ninuś, Zozol, Bazyli, Fajusia, Duduś
Znak zodiaku:
ryby

----: +Śliwka,Muniut,Gundek,Linus,Jorge
Imię: Justyna
Wysłany: 05-07-2017, 10:14   

Musisz sam rozeznać - jak się będzie pogarszać, będzie widać, że przeszkadza, dojdą dodatkowe objawy np. jakaś wydzielina to warto pójść. A tak to ja bym jeszcze przemywała i zakrapiała świetlikiem.

Odpowiedz do tematu