Strona Główna .:Degu Serwis:. Koszatniczka w Internecie
Koszatniczki - one i o nich !!!

FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Herbal Pets
 Ogłoszenie 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kołowrotek i kilka innych pytań
Autor Wiadomość
Iniesta 
Przybysz

Imiona koszy: Misiu, Pysiu
Imię: Tomek
Wysłany: 07-07-2017, 11:44   Kołowrotek i kilka innych pytań

Szanowni, mam kilka pytań, jak mniej obeznany
1 Zaadaptowaliśmy dwa kosze (nasze pierwsze) i z rozpędu kupiliśmy taki kołowrotek.
https://www.zdrowyzwierza...3-cm-szara.html

Tymczasem czytając tutaj różne wątki widzę, że preferowane są raczej inne. Pytanie więc - może być taki czy go zmieniać?

2. Mamy dwóch młodych chłopaków, którzy czasami spędzają czas "w pozycji od tyłu", poza tym leją się niemiłosiernie (a potem przytulają). Czy to rzeczywiście kwestia dominacji? Jeden jest sporo większy, więc raczej ma przechlapane :) )

3 Czytałem o brzozie. Przyniosłem im taką bardziej wysuszoną, ale jak rozumiem można im zerwać świeże gałązki z liśćmi i im to nie zaszkodzi?

4. Znalazłem też gdzieś info o wrzucaniu im chusteczek. Jesteście pewni, że ich nie zjedzą i się nie strują?

Dzięki z góry za odpowiedzi za na pewno dla Was oczywiste pytania :)
Ostatnio zmieniony przez Poziomka 09-07-2017, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  

Michix2000 
Super Zjadacz Gałązek

Imiona koszy: Duży, Mały, Duża (Gwiazdka)-anial
Znak zodiaku:
rak

----: Dzidek (*), Chomik - Hipek (*)
Imię: Michał
Wysłany: 08-07-2017, 16:53   

1. Nie otwiera się załącznik !
2. Zawsze polecamy przesłać nam zdjęcia 'podwozia' każdego ze zwierzaków, żeby potem nie było niespodzianek w postaci maluchów.
3. Ze świeżymi liśćmi lepiej uważać, choć raz na jakiś czas nie zaszkodzą.
4. Jeśli chusteczki są 100% celulozowe to nie ma się czym martwić ;)

weterynarzkot 
Zaawansowany Zjadacz Gałązek

Imiona koszy: Andrzej, Młody(Stefan), Okruszek, Enzo
Znak zodiaku:
wodnik

Imię: Karolina
Wysłany: 09-07-2017, 01:07   

1. Jeśli kołowrotek nie jest plastikowy, ma bieżnię z siateczki lub pełną to jest ok.
2. Koniecznie zdjęcia podwozi, jeśli nikt doświadczony tego nie potwierdzał. U facetów gwałty są normalne :D
3. Świeżynki możesz podawać codziennie, ale zacznij od kilku listków dziennie jeśli wcześniej nie jadły i obserwuj, czy nie ma biegunek. U mnie w sezonie większość ziół podawana jest w formie świeżej, bo są już do tego przyzwyczajone ;) Pamiętaj o dokładnym umyciu wszystkiego, co przynosisz z dworu i odczekaniu aż obeschnie z wody, żeby nie podawać mokrych liści.
4. Chusteczki bezzapachowe i całe białe można podawać, koszaki sobie z nich zrobią gniazdo i bardziej się przyzwyczają do Twojego zapachu jeśli przed podaniem pozgniatasz te chusteczki w rękach ;)

I witam na forum ;)

Poziomka 
Moderator
DEBIUTANT ROKU 2009

Imiona koszy: Stigi, Tedek
---: +Klops, Ninuś, Zozol, Bazyli, Fajusia, Duduś
Znak zodiaku:
ryby

----: +Śliwka,Muniut,Gundek,Linus,Jorge
Imię: Justyna
Wysłany: 09-07-2017, 16:01   

ad.1. poprawiłam link do kółeczka - ono jest plastikowe i obawiam się, że szybko zostanie zjedzone. Ja bym zmieniła na metalowe albo drewniane.
ad.2 Chłopy czasem tak mają, że się leją, a potem leżą i się kochają. Najważniejsze jest, żeby te zabawy w boksowanie nie wyszły poza pewne granice i żeby się nie ranili. A tak to niech się tłuką. Moi tak mają stale - bez zabawy w "króla Pagórka" nie ma dnia...
ad.3 Gałązki brzozowe, jabłoniowe świeże z listkami - tylko umyte i osuszone jak najbardziej.
ad.2 Chusteczki - najlepiej ręczniki papierowe do wyściełania gniazdka w domku jak najbardziej.

A w ogóle witaj na forum (podoba mi się Twój nick :P ) - no i niech witają chłopaki! :)
Chętnie zobaczymy ich samych oraz jak mieszkają w wątku w koszo-stadkach :)

Iniesta 
Przybysz

Imiona koszy: Misiu, Pysiu
Imię: Tomek
Wysłany: 18-07-2017, 09:42   

Dziękuję za miłe słowa i porady. Wrzucę przy okazji fotki wojowników. Podwozia już ogarnięte, to na pewno chłopaki. Co nie zmienia faktu, że biją się przy każdej okazji, niezależnie od tego czy to walka o jedzenie, bycie na mojej głowie, czy też inna sposobność. Na razie krwi nie ma, ale mam wrażenie, że to nie koszatniczki a koguty i choć to bracia to jednak więcej jest nienawiści niż miłości :) ) (chyba że mówimy o ich wzajemnym ujeżdżaniu :) )

Po obserwacji uznałem, że jednak zostawię duży plastikowy kołowrotek - na szczęście jakoś im nie smakuje :) )

Generalnie po 3 tygodniach z koszatniczkami mogę stwierdzić, że to nieco szalone zwierzęta. Z oswojeniem właściwie żadnych problemów nie było, jedyne co to podgryzają (ale robią to ze wszystkim :) ) Nie rozdzielam ich bijatyk, ale najchętniej bym każdego do kąta powstawiał za wybryki :) ) (oczywiście koszatniczka nie usiedzi spokojnie sekundy, więc to marzenia ściętej głowy :) ) Ucieczkę z klatki mają już opanowaną i trzeba mocno się natrudzić przy podawaniu jedzenia.

Oczywiście nick wywodzi się od najinteligentniej grającego piłkarza na świecie :) )

Odpowiedz do tematu