Strona Główna .:Degu Serwis:. Koszatniczka w Internecie
Koszatniczki - one i o nich !!!

FAQFAQ    SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Herbal Pets
 Ogłoszenie 

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koszatniczki jak korniki
Autor Wiadomość
dorotaty 
Przybysz

Imiona koszy: Joda, Bazyl, Nowy
Imię: Dorota
  Wysłany: 12-07-2017, 22:21   Koszatniczki jak korniki

Witam,
Chciałam się najpierw przywitać, a potem podzielić się życiowymi problemami z kosztniczkami :)
Mam męskie stado: Joda, Bazyl, Skoczek i Gandalf. Dwa ostatnie były dołączone po śmierci naszego puplila Puszka ( cudowny był). Przeszliśmy trudny okres adaptacji, ale teraz jest ok.
Moje zmartwienie to zjadanie wszystkiego. Na początku wypuszczałam je codziennie, teraz robię to tylko przy czyszczeniu klatki. Nasza kanapa jest w strzępach i właściwie nie mam miejsca w mieszkaniu, aby swobodnie je wypuścić i żeby nie niszczyły. Klatkę mają bardzo dużą, więc wielka kzywda chyba im się nie dzieje. Szkoda trochę, ale poza kanapą dobierały się też do kabli i zmywarki. Ogromny mam problem z kołowrotkiem, dwa fajne drewniane - zjedzone i brakuje mi pomysłu na następny. Uprzedzam pytanie, mają mnóstwo innych rzeczy do obżerania w klatce ( choćby drewniany domek), których mniej mi szkoda. Czy Wasze kosze też są takie żarłoczne? czy z wiekiem taka żarłoczność mija? Czy macie jakieś patenty, żeby kołowrotek przeżył?

jaska101 
Początkujący Członek Degu Serwis

Imiona koszy: Ikar, Pirat, Jasiek, Orion
Znak zodiaku:
bliznieta

----: Iku, Jaskier, Josh*
Imię: Asia
Wysłany: 13-07-2017, 10:23   

Wybiegi http://allegro.pl/kojec-w...6708736751.html Tylko odstępy 2 cm, to młodsze kosze mogą się przecisnąć. Ale ogólnie chodzi mi o coś w tym stylu.
Kołowrotki http://hipcio.sklep.pl/pr...atka-28cm-61003
Nie macie miejsca, które można ogrodzić czymś na kształt tego kojca powyżej? Albo zabezpieczyć łazienkę?

Ps. Witamy na forum :) Wybacz lakoniczną odpowiedź, w pracy jestem.

Poziomka 
Moderator
DEBIUTANT ROKU 2009

Imiona koszy: Stigi, Tedek
---: +Klops, Ninuś, Zozol, Bazyli, Fajusia, Duduś
Znak zodiaku:
ryby

----: +Śliwka,Muniut,Gundek,Linus,Jorge
Imię: Justyna
Wysłany: 13-07-2017, 10:31   

Po pierwsze witaj na forum! :słonko: Ja też miałam kiedyś kosza Bazyla :devil
A mają patyki - gałęzie do gryzienia? Bo domek też nie służy do gryzienia...
Takie patyki można też porozkładać na wybiegu, żeby odciągnąć ich od gryzienia kanap. Wybieg - tak jak pisze jaska wydzielić. Jacek np. wiem, że wypuszcza w łazience, ja wypuszczam w kuchni. Kable trzeba pochować do plastikowych obudów - prędzej czy później ktoś się dorwie do takiego kabla i będzie nieszczęście.
A kołowrotki - jak zjadają drewniane, to musicie kupić metalowe. Nie ma rady :)

Po drugie - niestety są takie zestawy "gryzaków" - jeden od drugiego małpuje i wtedy faktycznie jest problem. Ale myślę, że na pewno znajdzie się takie miejsce, które można udostępnić wandalom na bieganie, żeby mieli gdzie się wyżyć.

Michix2000 
Super Zjadacz Gałązek

Imiona koszy: Duży, Mały, Duża (Gwiazdka)-anial
Znak zodiaku:
rak

----: Dzidek (*), Chomik - Hipek (*)
Imię: Michał
Wysłany: 13-07-2017, 16:00   

Jeśli chodzi o kołowrotek to trixie 22cm jest super, bardzo cichy i nie boli w łapki ^^

jaska101 
Początkujący Członek Degu Serwis

Imiona koszy: Ikar, Pirat, Jasiek, Orion
Znak zodiaku:
bliznieta

----: Iku, Jaskier, Josh*
Wysłany: 13-07-2017, 16:29   

Michix2000 napisał/a:
Jeśli chodzi o kołowrotek to trixie 22cm jest super, bardzo cichy i nie boli w łapki ^^

I zalecamy kołowrotki o średnicy minimum 25 cm średnicy ;)

dżesper 
Administrator

Imiona koszy: Dżesper(*), Despero, Di, Dżesper II
---: Obi (*), Bolek(*)
Znak zodiaku:
byk

Imię: Paweł
Wysłany: 13-07-2017, 22:42   

Ja też puszczam w kuchni, tylko... tam też jest co obgryzać. Całe drzwi od dołu, pamiątka po trójkoszowym stadku. A jak mam mniej czasu to w kojcu, ale z niego, nawet mój staruszek, któremu już ciężko się wspinać, jednak nadal potrafi z niego wyjść (zdarzyło się ze dwa razy, ale jednak). Kojec musiałby być duży i dobrze zabezpieczony, żeby mogły biegać tam na stałe.

Cóż, ten typ tak ma... gryzie i gryźć prawdopodobnie będzie. Trzeba zabezpieczyć co się da.

Joanna_K 
Super Członek Degu Serwis

Imiona koszy: Marta, Sonka, Milka, Jadzia, Balbinka
---: Koszatka (+18.04.2014), Kosia (+03.02.2015)
Znak zodiaku:
byk

Wysłany: 14-07-2017, 09:09   

Po prostu trzeba pozabezpieczać co się da - innej rady nie ma :) Ja mam całą tapetę zeżartą do wysokości kosza... Ponieważ moje biegają po salonie połączonym z przedpokojem, zawsze muszę buty chować ...

Taki urok tych stworów :devil

dorotaty 
Przybysz

Imiona koszy: Joda, Bazyl, Nowy
Imię: Dorota
Wysłany: 14-07-2017, 22:38   

Widzę, że po prostu takie życie z koszami.Faktycznie zastanawiałam się nad łazienką i chyba tam będę je wypuszczać. Choć w salonie komfortowe było, że same do klatki wracały. Nie są z tych co lubią na rękach siedzieć.
Mają co gryźć w klatce, ale jak widać kołowrotek smaczniejszy. Trochę go reanimowałam ostatnio i nieco się od niego odczepiły, więc może i drewniany jeszcze posłuży kilka tygodni.
Dzięki za odpowiedzi i miłe powitanie na grupie :)

Odpowiedz do tematu